دندانپزشکی و دندانسازی در کرونا

دندانپزشکی و دندانسازی در کرونا

کرونا بسیاری از برنامه‌ های ما را به‌هم‌ ریخته است و ممکن است که باعث به وجود آمدن کار های عقب‌افتاده بسیاری شود.‌ یکی از این اقدامات مراجعه به دندان‌پزشکی و انجام خدمات دندان‌سازی می‌باشد. ما در ادامه قصد داریم که برای شما در رابطه با دندان‌سازی در کرونا صحبت کنیم اگر شما نیز کنجکاو هستید که بیشتر در این رابطه بدانید با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

کند.

دندان‌سازی در کرونا با رعایت محکم و سفت ‌و سخت پروتکل‌ های بهداشتی ادامه پیدا کرد تا افراد گوناگون بتوانند به دندان پزشک مراجعه کنند و از او کمک بگیرند. با این‌ حال برخی از دندان‌ پزشکان به ‌صورت خودکار مطب‌ های خودشان را تعطیل کرده‌اند تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنند. همان ‌طور که همه شما می‌دانید، بیشترین میزان سرایت این بیماری از ناحیه تنفسی می‌باشد و دندان ‌پزشک نیز تماماً با این نواحی بیمار در ارتباط می‌باشد پس میزان انتقال ویروس کرونا در دندان ‌پزشکی ها بسیار بالا می‌باشد؛  به ‌همین‌ منظور بسیاری از دندان ‌پزشکان سعی کردند که فعالیت خودشان را در این دوره متوقف کند

نکاتی در رابطه با دندانسازی در کرونا

نکاتی در رابطه با دندانسازی در کرونا

مراجعه به دندان ‌پزشکی در دوران کرونا باید به چه صورت باشد؟

در مرحله اول برای مراجعه به دندان ‌پزشکی در دوران کرونا و انجام فعالیت‌ ‌های دندان‌سازی در کرونا بهتر است که بیمارانی که مشکوک به بیماری کرونا هستند به ‌هیچ ‌عنوان از خانه بیرون نروند و انجام کار های بهداشت دهان و دندان خودشان را به زمان دیگری موکول کنند. این‌ گونه افراد می‌توانند با چک کردن همیشگی علائم مربوط به کرونا متوجه شوند که مشکوک به داشتن این بیماری هستند یا خیر. اگر میزان شک آنها بالا بود حتما باید سعی کنند که به ‌هیچ‌ عنوان از منزل خارج نشوند. در مرحله بعد بهتر است که قبل ‌از ورود به مطب پزشک بیماران تب سنجی شوند تا اطمینان حاصل شود که بیمارانی که به دندان ‌پزشکی برای انجام فعالیت‌ های دندان ‌پزشکی و دندان‌سازی در کرونا مراجعه کرده‌اند به‌ هیچ ‌عنوان مشکوک به داشتن بیماری کرونا نیستند. بعد از آن باید سعی شود که بیماران بعد از مراجعه به داخل مطب حتما دست ‌ها و صورت خودشان را ضد عفونی کنند تا خدای‌ ‌ناکرده حامل ویروس کرونا نبوده باشند. در این دوران که واکسن کرونا هنوز به همه افراد تزریق نشده‌است بهتر است که افراد و حتما این دستورالعمل ‌ها و پروتکل ‌های بهداشتی را رعایت فرمایند و خدای ‌ناکرده هیچ ‌گونه مشکلی از این نظر برای پزشکان و سایر بیمارانی که در مطب دندان‌ پزشکی وجود دارند به وجود نیاید تا از همه‌گیری این بیماری جلوگیری شود و در نهایت این بیماری ریشه‌ کن شود.

اقداماتی که باید قبل‌ از انجام خدمات دندان ‌پزشکی و دندان‌سازی در کرونا انجام شود

ما در ادامه برای شما مواردی را داریم که شما پزشکان و همچنین بیمار را می‌توانید با انجام این موارد تا آنجا که می‌توانید از مبتلا شدن به بیماری کرونا در دندان ‌پزشکی

جلوگیری نمایید و می‌توانید به ‌راحتی و بدون هیچ مشکلی خدمات مربوط به بهداشت دهان و دندان و دندان‌سازی در کرونا را انجام دهید.

  • پزشکان و کارکنان در کلینیک ‌ها و مطب ‌ها باید به‌ صورت روزانه سطوح فلزی، پلاستیکی، و شیشه‌ای را با الکل‌ و مواد ضد عفونی‌کننده شصت درصد ضدعفونی کنند تا این سطوح را از هر گونه باکتری و ویروس پاک کنند.
  • هم بیماران و هم دندان ‌پزشکان و سایر کارکنان مطب باید ماسک داشته باشند و تنها بیمارانی که در حال کار شدن بر روی دهان آن ‌ها هستند می‌توانند ماسک از روی دهان خودشان بردارند.
  • پزشکان و افرادی که در کلینیک کار می‌کنند باید همواره به بیماران تذکر دهند که برای دندان‌سازی در کرونا همواره دست‌ های خودشان را ضدعفونی کند و از دست زدن به سایر سطوح خود خودداری کنند.
  • کارکنان کلینیک‌ ها باید سعی کنند که تمام سطوحی که بیماران ممکن است به آن ‌ها دست زده باشند را ضد عفونی کنند و از دست زدن به آن ‌ها خودداری کنند.
  • برای دندان‌سازی در دوران کرونا پزشکان باید حتما سابقه سفر را از بیماران پرس‌ و جو کنند و در صورت مسافرت رفتن بیمار در چند روز گذشته، از آن ‌ها بخواهند که چند روز صبر کند تا مطمئن شوند که این بیماران حامل ویروس کرونا نبوده‌اند.

اقداماتی که باید قبل‌ از انجام خدمات دندان ‌پزشکی و دندان‌سازی در کرونا انجام شود

یکی دیگر از مواردی که حتما باید هنگام دندان‌سازی در کرونا مورد توجه قرار بگیرد این است که بیماران نباید به‌ هیچ‌ عنوان وسایل اضافی خودشان مانند کیف و چتر را به اتاق پزشک ببرند. به ‌طور کلی اتاق پزشک باید به ‌صورت کامل استریل شده باشد و هیچ وسیله اضافی نباید داخل آن اتاق قرار داشته باشد، زیرا این ‌موضوع می‌تواند درصد شیوع ویروس کرونا هنگام دندان‌سازی در کرونا در کلینیک دندان‌ پزشکی را بالاتر ببرد.

توجه نمایید که طبق روال گذشته باید تمام پسماند ها و زباله‌ های مطب به ‌صورت کاملاً بهداشتی بسته ‌بندی شوند و در سیستم‌ های دفع زباله‌ های بهداشتی تحویل داده شوند و پزشکان و افرادی که در کلینیک کار می‌کنند باید مطمئن شوند که تمام مراحل این کار به ‌صورت کاملاً بهداشتی انجام شده‌است.

همچنین یکی دیگر از مواردی که هنگام دندان‌سازی در کرونا و انجام خدمات دندان‌پزشکی در کرونا می‌تواند به کم کردن میزان شیوع این بیماری کمک کند، استفاده از انواع مختلف دستگاه ‌های تهویه هوا و اشعه‌ های ایکس می‌باشد که می‌تواند ویروس ‌ها را شناسایی کنند آن‌ ها را به ‌صورت کامل از بین ببرد. خریدن این دستگاه‌ ها می‌تواند به کلینیک ‌ها کمک کند تا مکان کلینیک را به محیط بهداشتی تبدیل کند.

همچنین نوبت دهی نیز باید با دقت بسیاری انجام شود و باید سعی شود کلینیک تا جایی که میشود خلوت نگه داشته شود. همچنین از بیماران بخواهید که در زمان مقرر در مطب حضور داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: امکان راست کلیک در این قسمت وجود ندارد !!